Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

RIKSi töötajatel on pikaajalised operatiivraadioside võrkude tehnilise opereerimise kogemused. Aastatel 1994-2009 opereeriti EDACS võrku, mis suleti seoses uue TETRA tehnoloogial põhineva kogu riiki katva operatiivraadioside võrgu ESTER valmimisega. 2002. aastast hooldab RIKS Eesti põhjarannikul asuvat viit Suomen Erillisverkot OY-le kuuluvat VIRVE võrgu TETRA tehnoloogial põhinevat tugijaama, mis teenindavad Soome lahel nii Soome kui ka Eesti piirivalvet ja tagavad nendevahelise koostöö.

RIKS teeb koostööd teiste Euroopa riikide operatiivraadioside võrkude tehniliste operaatoritega võrkude turvalisuse ja toimepidevuse parendamiseks. Lisaks tehakse koostööd Euroopas kõige enam kasutusel olevate TETRA võrguseadmete tootja Airbus Defence and Space'ga.

Lähtudes Vabariigi Valitsuse 03. juuni 2003. a otsusega heakskiidetud „Ametkondadevahelise operatiiv-raadioside võrgu rajamise kontseptsioonist“, on RIKS operatiivraadioside võrgu ESTER tehniline operaator. Siseministeeriumi Infotehnoloogia ja Arenduskeskusega (SMIT) on sõlmitud sellekohane opereerimisleping.

ESTER võrguga liitumise otsustamine on SMIT pädevuses. Infot saab RIKS klienditeeninduselt (klient(ät)riks.ee). Vaegnägijatele