Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Filtreeri postitusi

RIKS paigaldas uue mereside tugijaama Hiiumaale, Tahkuna poolsaarele

7.märtsil 2022.a. sai Eesti meresidesüsteem ühe mereside tugijaama võrra rikkamaks - nüüd on neid Eestis kokku 19. Nimelt paigaldasid RIKS mereside osakond ja telekommunikatsioonispetsialistid Hiiumaale, Tahkuna poolsaarele uue mereside tugijaama ning tehti ka infotund mereside olulisusest Hiiumaa sadamate esindajatele, PPA ja Päästeameti ning kohaliku omavalitsuse esindajatele. Infotundi aitas organiseerida SA Hiiumaa sadamad juht Liina Härm.
Loe lisaks

RIKS esindajad GOVSATCOM 2022 konverentsil

Eesti Vabariigi 104.aastapäeval,  samal päeval, mil Vene väed ründasid Ukrainat, 24.02.2022 toimus Luxemburgis EU GOVSATCOMi (European Union Governmental Satellite Communications) konverents, kus RIKSist osalesid juhataja Sven Heil, raadioside osakonna juhataja Siim Valgeväli ja satelliitside projektijuht Ramo Kure. Eesmärgiks oli kohtuda selle ala eestvedajatega, kuulata teisi ja vahetada kogemusi ning saada ka sisendeid valdkonna edasiste tegevuste suunamiseks Eestis.

Loe lisaks

Satelliitside internet ja satelliittelefon RIKSis

2021.a. detsembrikuus ilmunud RIKS infokirja blogipostituses "Arengutest RIKS raadioside osakonnas", mainis raadioside osakonna juht Siim Valgeväli, et RIKS üheks uueks tegevussuunaks „on olla satelliitside kompetentsikeskus Eestis ja pakkuda selle teenuse kasutamise osas tuge valitsusasutustele ja elutähtsa teenuse osutajatele“. Nüüd on RIKSis selle eesmärgi suunas esimesed reaalsemad sammud tehtud.

Loe lisaks

Arhiiv

Vaegnägijatele