Eesti hakkab esimese riigina saatma asukohapõhiseid ohuteavitusi elaniku valitud keeles
Siseministeerium, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus ja mobiilside operaatorid asuvad Euroopa Liidu rahastuse toel välja töötama lahendust, mille abil saata asukohapõhise ohuteavituse lühisõnum telefoninumbri omaniku eelistatud keeles. See tähendab, et ohuteavituse sõnumite edastus hakkab olema kiirem ja selgem. Sellist lahendust ei ole praegu ühelgi teisel riigil.
Loe lisaks
RIKSi juhataja Sven Heil: 8. oktoobri sündmused kinnitasid riigi satelliitside projekti vajadust
Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutuse juhataja Sven Heil andis ülevaate riigi sateliitside projekti vajadusest Geenius portaalile.
Loe lisaks
DAB+ abil ohuteavituse edastamine
DAB+ on üks mitmest uuendusest ohuteavituste seas, kuidas riik
püüab ohu korral inimesi hoiatada.
CREVEX-i suurõppuse eel ning ajal testivad Siseministeerium ja RIKS koostöös Leviraga ohuteavituse edastamist DAB+ vahendusel. Mida see tähendab?
Ohtliku sündmuse puhul edastab riik sulle olulisi teavitusi ja juhiseid. Oleme varasemalt rääkinud SMS teavitustest, aga tegelikult on neid võimalusi veel, näiteks DAB+ ehk digiraadio.
Loe lisaks
AKOS ehk uue nimega EE-ALARM
Ohualapõhine kiire ohuteavituse EE-ALARM (RIKS-is koodnimega AKOS) on nüüdseks juba töös olnud natuke üle poole aasta (ametlikult jõustus seadus 19.01.2023). Süsteemi tehnilise toimimise eest vastutajatel (RIKS koostöös SMIT, Telia, Elisa, Tele2) on see võimaldanud õppida ja jälgida süsteemi käitumist täpsemalt ning vajadusel optimeerida.